POZNAJ

harmonique

Pomysł na markę Harmonique zrodził się w głowie Agaty - mamy, która zmagała się z nagłą chorobą synka. Wielomiesięczne leczenie zmieniło jej podejście do życia i codziennych problemów. Uświadomiła sobie wtedy jak istotne w życiu są drobne przyjemności oraz harmonia z samym sobą i naturą. Zaczęła analizować składy produktów, których używała, w tym kosmetyków, zwracając się coraz bardziej w stronę natury. A ponieważ od dłuższego czasu nosiła się z potrzebą stworzenia czegoś własnego, zgodnego z tą filozofią i wartościami – postanowiła stworzyć markę Harmonique. Chciała pokazać, że piękno i naturę można połączyć i że to połączenie może być harmonijne. Człowiek jest elementem tego świata i powinien z nim żyć w symbiozie.

Na pewnym etapie rozwoju ta fantastyczna wizja funkcjonowania marki napotkała na swej drodze doświadczony, zaangażowany zespół pasjonatów kosmetyków z firmy BECAPRO Sp. z o.o., który nie tylko zamierza dalej pielęgnować pierwotną ideę jej założycielki, ale również wzbogacać ją nieustannie o osiągnięcia współczesnej nauki. W ten sposób marka Harmonique zyskała dodatkowo profesjonalne zaplecze badawczo-rozwojowe i produkcyjne oraz fachowców, którzy codziennie analizują możliwości dalszego jej rozwoju.

Idea marki Harmonique opiera się na 4 głównych wartościach: 

Naturalne piękno

Dla nas naturalne piękno to zdrowa, promienna skóra, lśniące włosy oraz wewnętrzna harmonia – do tego dążymy! W produkcji naszych kosmetyków zwracamy szczególną uwagę na ich jakość i działanie. Pragniemy Wam pokazać, że naturalne piękno jest w nas samych. Każdy z nas jest piękny, tylko musi odkryć to w sobie! Wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne, aby podkreślić wyjątkowość naszej urody: dziewczęcy rumieniec, figlarne piegi, świetlistą cerę, gładką skórę… wszystko po to aby pojawił się na Twojej twarzy uśmiech, który jest najlepszym dopełnieniem piękna.

W harmonii z naturą

Harmonia z naturą, dla nas znacznie więcej niż słowa… to nasza filozofia, z którą idziemy przez życie. Dlatego tak ważne jest aby tworzyć kosmetyki nie tylko skuteczne, ale również jak najbardziej naturalne. Matka natura ma nam do zaoferowania mnóstwo dobrodziejstw, a my pragniemy je wykorzystać w najlepszy sposób, dlatego w kosmetykach Harmonique znajdziecie starannie wyselekcjonowane surowce! Większość naszych kosmetyków została odznaczona znakiem jakości „Viva”, co potwierdza, że są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

Inspirowane nauką

Tworząc nasze kosmetyki czerpiemy inspirację z najnowszych osiągnięć naukowych i innowacyjnych trendów kosmetycznych. W produktach stosujemy kompleksy, których skuteczność udowodniono naukowo. Wykorzystujemy liposomy, jako nośniki substancji czynnych, ponieważ potwierdziliśmy w badaniach zwiększenie ich przenikalności oraz spowolnienie uwalniania w stosunku do ich standardowych form. Prowadzimy własne badania nad tworzonymi przez nas produktami oraz projekty badawczo-rozwojowe aby być pewnym naszych pomysłów i rozwiązań. Nasze kosmetyki przechodzą restrykcyjne testy, potwierdzamy ich skuteczność badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi. Sami ciągle się szkolimy i rozbudowujemy nasze laboratoria o specjalistyczny sprzęt i urządzenia. Współpracujemy także z uczelniami i ośrodkami naukowymi, aby mieć dostęp do najnowszych osiągnięć nauki.

Zrównoważony rozwój

Rozsądne gospodarowanie dostępnymi zasobami w taki sposób, by zaspokoiły potrzeby obecnego i następnych pokoleń to nasz cel. Dążymy do neutralizacji wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. Nasz kodeks ekologiczny to zmniejszanie emisji CO2, zużycia plastiku oraz papieru. Dlatego nasze produkty pakujemy w kartoniki już wcześniej używane lub nadające się do recyklingu. Ograniczamy wydruki papierowe, zastępując je wersjami elektronicznymi. W niedalekiej przyszłości chcemy również zredukować opakowania kosmetyków. Mieścimy się w otulinie Rezerwatu Przyrody Dolina Kłodawa i dbamy o otaczającą nas przyrodę. Pragniemy, abyście pokochali nasze kosmetyki, a przy okazji zaintrygowali się z naszymi wartościami.

Harmonique to harmonia pomiędzy siłą natury i potęgą nauki

harmonique

Kompendium wiedzy o składnikach naszych kosmetyków