Harmonique

Naturalny kosmetyk: olej migdałowy

Cenne właściwości oleju migdałowego aż trudno zapamiętać, jest ich tak dużo. Olej migdałowy poprawia stan skóry, odżywia włosy oraz zabezpiecza paznokcie. Jest polecany nie tylko dla dorosłych, ale i dla najmłodszych. W czym tkwi sekret oleju migdałowego?

Pozyskiwanie oleju migdałowego

Olej migdałowy pozyskiwany jest z nasion migdałowca. Otrzymuje się go w wyniku tłoczenia na zimno. Ma postać delikatnie żółtego syropu o łagodnym smaku i zapachu. Wytwarza się go przede wszystkim na południu Europy oraz w Kalifornii. W kosmetyce stosuje się olej ze słodkich odmian migdałów, który jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie wymaga rektyfikacji. To naturalny kosmetyk znany na całym świecie.

Właściwości oleju migdałowego

Czy wiesz, że olej migdałowy jest niezwykle uniwersalnym kosmetykiem? Znajdziesz go m.in. w mydłach, perfumach, kremach, emulsjach a nawet aromatycznych olejkach. Jest naturalnym emolientem, czyli substancją zapewniającą odpowiednie natłuszczenie skóry. Dzięki swoim właściwościom zapobiega odparowaniu wody z naskórka, a przez to wysychaniu i marszczeniu się skóry. To właśnie dlatego poleca się go kobietom w ciąży, chcącym zapobiegnąć powstawaniu rozstępów.

Olejek migdałowy to delikatny produkt, więc odpowiedni także do pielęgnacji skóry dzieci oraz dla osób ze skórą atopową. Jego zaletą jest także to, że uczula bardzo rzadko. Olejek nadaje skórze blasku oraz łagodzi podrażnienia.

Co zawiera olej migdałowy?

Bogactwo olejku migdałowego sprawia, że jest świetnym środkiem odżywczym dla skóry, paznokci lub włosów. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, ważne substancje proteinowe oraz wiele witamin z grup A, B, D i E. Nie brakuje także cennych soli mineralnych, w tym magnezu.

Olej migdałowy znajduje się w naszych najpopularniejszych produktach. To nie przypadek! Gwarantuję, że zakochasz się w jego właściwościach oraz w bardzo przyjemnym, delikatnie orzechowym zapachu. Dla mnie to uczta dla zmysłów. Znajdziesz go w:

One thought on “Naturalny kosmetyk: olej migdałowy

  1. Paulina pisze:

    Słyszałam o tym olejku, aż sama się sobie dziwię, że nie zgłębiłam tematu.
    Pozdrawiam Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *