Harmonique

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto po nie sięgać?

Nasza skóra jest jak gąbka, Kiedy nakładamy na nią kosmetyk, część zostaje na powierzchni, ale zdecydowana większość składników wchłania się do środka. Na pewno nie chcesz, żeby poprzez skórę do organizmu przenikały szkodliwe związki chemiczne. Stosowane tak często silikony, nawet jeśli część z nich jest bezpieczna, mogą powodować niedoskonałości. Jednak są również i takie składniki, które doprowadzają do reakcji alergicznych, a nawet mają działanie kancerogenne. Nie spotkasz ich w naturalnych kosmetykach.

 

Czym są kosmetyki naturalne?

 

Ostatnio coraz częściej na półkach nawet zwykłych drogerii widzimy kosmetyki oznaczone jako naturalne, organiczne czy eko. Niewiele z nas wie, co tak naprawdę oznaczają te przymiotniki i czym takie produkty różnią się od innych.

 

Warto wiedzieć, że nie ma jednej definicji kosmetyków naturalnych, ale wskazuje się, że nie powinny one zawierać składników niepożądanych, takich jak: oleje mineralne i inne produkty ropopochodne, parabeny, substancje etoksylowane (PEG), SLS, SLES, barwniki syntetyczne. Ważne również, aby w większości składały się ze naturalnych składników pochodzenia roślinnego. W drodze wyjątku dopuszcza się tylko niektóre składniki pochodzenia zwierzęcego (np. miód). Niemile widziane jest, by kosmetyk naturalny był testowany na zwierzętach.

 

Przewaga kosmetyków naturalnych

 

Podstawową przewagą kosmetyków naturalnych jest fakt, że są one przyjazne środowisku. Być może na co dzień o tym nie myślimy, ale to naprawdę ważne, by szanować otaczającą nas przyrodę i nie doprowadzać do jeszcze większego zanieczyszczania środowiska.

 

Naturalne kosmetyki nie zawierają aż tak drobnych cząsteczek jak kosmetyki tradycyjne oraz drogeryjne. Działają więc na skórę, ale nie przenikają dalej, do organizmu. Roślinne składniki aktywne mają długofalowy wpływ na kondycję cery i powierzchni ciała. Nawilżają na dłużej, rozjaśniają przebarwienia, pomagają zwalczyć nie doskonałości, nie powodując przy tym popularnego zapychania porów.

 

Dzięki temu, że producenci kosmetyków naturalnych stosują naturalne ekstrakty z roślin oraz oleje, takie produkty zawierają bogactwo minerałów i witamin, tak bardzo potrzebnych skórze, by promieniała, była jędrna i młoda.

 

Jeśli nie jesteś pewna, czy naturalna pielęgnacja jest dla Ciebie, rozpocznij swoją przygodę od jednego kosmetyku. Będzie nam miło jeśli w świat kosmetyków naturalnych wejdziesz razem z Harmonique.

Zacznij od naturalnego kremów do twarzy  nawilżającego lub przeciwzmarszczkowego. Jestem pewna, że Ci się spodobają!

2 thoughts on “Kosmetyki naturalne – dlaczego warto po nie sięgać?

  1. Diana pisze:

    Osobiście przez długi czas wydawało mi się, że kosmetyki naturalne to kolejny wymysł marketingowców, ale kiedy sama zaczęłam je stosować to stwierdziłam że coś w tym jest 🙂 Co więcej nawet samodzielnie zdarza mi sie przygotować np. peeling kawowy z olejem kokosowym, czy różany tonik do twarzy 🙂

  2. CMP pisze:

    Coraz częściej sięgam po kosmetyki naturalne w codziennej pielęgnacji i zauważyłam, że moja skóra to docenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *