Harmonique

Masło shea — cudowny składnik kosmetyków

Niewiele kosmetyków można uznać jednocześnie za naturalne i tak bardzo uniwersalne oraz bezpieczne jak masło shea. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to kosmetyczny omnibus, dzięki któremu pożegnasz wiele skórnych (i nie tylko!) problemów. Przyjrzyjmy się masłu z bliska.

Pozyskiwanie masła shea

Czy wiesz, czym tak naprawdę jest masło shea? To nic innego jak olej z nasion rośliny o uroczej nazwie –— masłosz Parka. Drzewo to naturalnie występuje wyłącznie na niektórych terenach afrykańskich i ceni się je właśnie za nasiona oraz drewno, które służy do produkcji mebli.

Właściwości masła shea

Masło shea możemy pod wieloma względami porównać do oleju kokosowego. Również jest jadalne, służy zarówno jako olej w kuchni, jak i kosmetyk. W temperaturze pokojowej ma lekko twardą konsystencję, wystarczy wziąć go do dłoni i chwilę potrzymać, by się rozpuścił, co ułatwia wsmarowywanie go w skórę. Co ważne, olej z nasion masłosza Parka jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci.

W kosmetyce masło shea wykorzystuje się jako składnik produktów, które mają zmiękczać i nawilżać skórę. Stąd nie dziwi jego obecność głównie w balsamach do ciała i kremach do rąk. Shea zawiera witaminy A i E, które działają przeciwstarzeniowo, chroni przed promieniowaniem UV, wygładza włosy, łagodzi podrażnienia, odżywia skórę.

Jak stosować naturalne masło shea? Przede wszystkim jako krem do całego ciała. Sprawdzi się także jako balsam do ust, odżywka do włosów i ich końcówek, olejek do masażu. Nie zapominaj wziąć go ze sobą do kuchni. W Afryce już od kilku wieków jest popularnym produktem do smażenia.

Masło shea w kosmetykach Harmonique

Gdy myślałam nad recepturami kosmetyków Harmonique, wiedziałam, że muszą się w nich znaleźć najlepsze naturalne składniki. Jednym z nich było masło shea. Aż 20% składu naszego czołowego kosmetyku, kremu do rąk, to właśnie olej z nasion masłosza Parka. Dzięki niemu krem tak świetnie ochrania warstwę lipidową skóry, zabezpieczając przed utratą nawilżenia. Shea znalazło się także w naszych masłach i mleczkach do ciała. Oto pełna lista wzbogaconych nim kosmetyków:

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do korzystania z dobrodziejstw masła shea. Pamiętaj, że naturalne wybory są po prostu najlepsze, zwłaszcza jeśli kosmetyk jest na tyle uniwersalny, że możesz go stosować w kuchni i w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *