Harmonique

Pielęgnacja skóry zimą — o czym pamiętać?

O ile latem większość z nas stara się zmienić swoje podejście do pielęgnacji cery i skóry poprzez używanie kremów bądź produktów z filtrami, o tyle zimą zdajemy się nie przejmować niekorzystnymi warunkami, a jest ich naprawdę sporo. Zobacz, o czym pamiętać podczas pielęgnacji skóry w czasie najzimniejszej pory roku.

Dlaczego ochrona skóry zimą jest taka ważna?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego powinnyśmy na co dzień pamiętać o ochronie skóry zimą. Po pierwsze, negatywnie działają na nią nie tylko mrozy, wiatr czy zawieje śnieżne, ale także skoki temperatur i nagrzane, suche powietrze w pomieszczeniach. Bez wątpienia to właśnie te razem wzięte czynniki sprawiają, że skóra jest wysuszona, traci elastyczność oraz wilgotność (utrata wilgotności następuje dwa razy szybciej niż latem).

Należy przede wszystkim uważać na dość częste przemrożenia. Bywa, że ich skutki są dla skóry nieodwracalne. Łagodne przemrożenia powodują popękanie naczynek krwionośnych. Skóra staje się bardziej szorstka, wygląda na starszą. Dlatego tak ważne jest, by unikać nakładania kremu nawilżającego tuż przed wyjściem na mróz. Może to spowodować zaczerwienia oraz podrażnienia.

Jak pielęgnować skórę?

Zima to okres, w którym warto przyjrzeć się swoim kosmetykom. Niektóre z nich mogą być nieodpowiednie na tę porę roku, zwłaszcza jeśli nakładasz je na twarz. Zastanów się, czy Twój sprawdzony, codzienny krem jest odpowiedni, czy może potrzebujesz czegoś tłustszego. Warto również zrezygnować ze wszystkich produktów, które nazbyt ściągają cerę bądź mają choćby niewielkie działanie wysuszające. To dobra pora, by wypróbować naturalną pielęgnację oraz nawilżanie olejami.

Nocą skóra świetnie chłonie składniki odżywcze, dlatego poświęć kilka chwil wieczorem na jej pielęgnację. Nie przestawaj wykonywać regularnych peelingów, dbaj również o stopy, aby przed wiosną nie mieć z nimi problemów. Serum czy krem regeneracyjny na noc sprawdzą się świetnie i odżywią Twoją cerę po zimowych podrażnieniach.

Nie zapominaj o ustach. One też są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Delikatne peelingi i dobre balsamy do ust pozwolą im pozostać w dobrej kondycji, bez pęknięć i suchych skórek. Podobnie jak latem, tak i zimą nie rezygnujemy z kremów bądź produktów zawierających filtry przeciwsłoneczne. To dzięki nim możemy dłużej cieszyć się młodą, zdrową skórą bez przebarwień.

Mam nadzieję, że zima nie da Twojej skórze w kość i łagodnie przejdziesz przez ten trudny dla niej czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *