Harmonique

Jak zaplanować urlop i nie zwariować? Wakacje w rytmie slow

Nim się obejrzałam, minęła połowa roku. Też tak masz? Czas goni nieubłaganie i choć nie jesteś w stanie go zatrzymać, sama postaraj się zwolnić. Na co dzień obowiązki domowe i zawodowe nie zawsze Ci na to pozwalają, ale wakacje to jedyny czas w roku, który możesz przeżyć w rytmie slow. Jak zaplanować urlop, żeby się nie stresować i nie zwariować?

Wybierz spokojne miejsce

Bez względu na to, czy wybierasz się do miejscowości w Polsce, czy zagranicą, wybierz spokojne miejsce. Oprócz popularnych kurortów, z pewnością znajdziesz wiele atrakcyjnych miast bądź regionów, do których możesz pojechać. Dzięki temu będziesz jedną z nielicznych turystek i nie narazisz się na stres związany z wszechobecnym tłumem.

Rób to, na co masz ochotę

Nikt nie powiedział, że podczas wakacji musisz być w biegu. Jeśli nie masz ochoty zwiedzać wszystkich okolicznych zabytków, nie rób tego. Twoje urlopowe dni nie powinny być wypełnione po brzegi harmonogramami wycieczek i tego, co masz zobaczyć w najbliższych dniach. Jedyne, o czym marzysz, to leżenie z książką albo spacerowanie nad brzegiem morza? Świetnie! Teraz masz na to czas, wykorzystaj go na to, co naprawdę chcesz robić.

Odpoczywaj

Mimo że urlop powinien być radosny i beztroski, często same nakładamy na siebie jeszcze więcej obowiązków. Musisz pamiętać, że wyjeżdżając z rodziną, Ty też masz prawo do odpoczynku. Jeśli samodzielnie przygotowujecie posiłki, podzielcie się pracami. Jeśli spędzacie ze sobą cały dzień, znajdź choć chwilę wieczorem, by się zrelaksować.

Pamiętaj, że wakacje to jeden z nielicznych momentów w ciągu roku, gdy możesz zapomnieć o obowiązkach zawodowych. Wykorzystaj to i ciesz się urlopem w rytmie slow. Jeszcze zdążysz wrócić do gonitwy zadań i deadline’ów. Teraz delektuj się tym, co masz wokół siebie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *